Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

/gallery/novy.jpg

Co se stalo poté, co se Gina vrátila z lágru a Alex z války? Je vůbec možné, aby znovu dokázali žít normální život? A existuje způsob, jak zasvětit svůj život něčemu, co bude mít smysl po tom všem, co prožili? A nebude obyčejný život tou nejtěžší zkouškou, před kterou budou Gina a Alex postavení?

Užijte si první kapitolu, zatímco já si budu užívat celý víkend v práci :D

předchozí kapitoladalší kapitola

Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

1

Shmash

3)  Shmash (03.07.2017 12:19)

Kailani, děkuju! To jsem moc ráda, že jsem tě potěšila. Z osudu Židů jsem čerpala, takže mi nemohly utéct i další ústrky a nespravedlnosti, které je čekaly i po 2. světové válce. Bohužel se o tomhle už tak moc nemluví, vedle příběhů z koncentračních táborů to skoro vypadá, jako kdyby po osvobození nastaly růžové časy a lusknutím prstu bylo všechno v pořádku.
Jinak si Gina a Alex ještě nějaké to trápení užijí ale všeho s mírou :D O osudech ostatních se určitě dozvíš, to ti můžu slíbit
Seb, já děkuju tobě za čtení :)

Seb

2)  Seb (03.07.2017 08:11)

Ráda si přečtu pokračování

Gina to nemá lehké ani po válce, jem zvědavá, jak to s Alxem zvládnou,
děkuju

1)  Kailani (02.07.2017 08:52)

Holka, já tě zbožňuji! Zrovna jsem si dělala rekapitulační maraton Modrooké a Hnědookého (mimochodem, ty různé dodatky ze Zemských dokumentů na začátku každé části jsou senzační, skvěle doplňují příběh), z náhlého popudu zavítala sem a co nevidím - pokračování! Vůbec jsem nedoufala, že by mohlo přijít takto brzy, a jsem ti za ně neskonale vděčná! Na takovou dávku kvalitního čtiva si totiž člověk lehce zvykne.
Ale teď už k této konkrétní části. Hrozně se mi líbí, jak dokážeš věci tak realisticky popisovat... (Až mám někdy pocit, jako by tohle všechno nebyla jen fikce.) Jsem ráda, ač to zní krutě, že se lidé s chudáky modrookými ještě tak úplně nevyrovnali - je to v podstatě velmi podobné problémům Židů, kteří se po návratu z lágrů též stýkali s přetrvávajícím antisemitismem, mnohdy i ze strany svých blízkých, že. Nemusím klišé, kdy je ze dne na den najednou všechno v pořádku. Rhonda je také velmi realistická, typická mrška, s takovou se člověk na praxích setká až příliš často. :D
No, nicméně mám pocit, že nic nebude tak idylické, jak by být mohlo. Pořád cítím ve vzduchu něco nepěkného, a blížící se příchod Charlotty na scénu to jen znásobuje... Nechám se překvapit, ale doufám, že už ty dva nebudeš tak strašně trápit (jen přiměřeně, dobře? :p )
Také by mě hrozně zajímalo, co se stalo s ostatními; snad se o nich ještě nějaká zmínka objeví. Například chuděra Jean, na tu musím stále myslet; když propustili z lágrů modrooké, nechť se dočkala relativního klidu i ona (jestli vůbec přežila, proboha :( ) A taky Joe, třebaže to byl slizák; přála bych mu, aby se zase setkal se Stellou... Samozřejmě mi nepřestává zůstávat na mysli i Howard, ale o tom, předpokládám, už se nedozvíme. A možná je to tak i lepší. Přičtěme mu jen k dobru, že to nebylo až takové sadistické prase jako většina z řad skutečných Lagerkommandantů, a že Ginu i přes tu nevydařenou odbojovou záležitost nechal žít.
Moc, moc, moc se těším na další kapitolu a vývoj událostí. Přeji hodně dobrých nápadů a chuti do psaní, jsi vážně inspirace, tak snad tě v té práci moc nevyčerpávají.

1

>