Další odkazy

Nenechte si ujít!

Pomozte Rendulině vydat knihu Kdo s koho! Více info na jejím shrnutí

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

Střípky mého života

Můj život na papíře? Možná ano a možná ne. Spíše střípky životů mých současných i předešlých. Někdy také bláznivých, bázlivých či cizích. Básním.

Střípky mrtvých

 

Život se od mých sedmnácti let točí kolem zabíjení démonů. Vydělávám si jako lovec démonů, a poslední dobou o své práci pochybuji. Hlavně po tom, co se můj nejlepší kamarád-démon zbláznil a začal zabíjet i nevinné bytosti.
Mám zabít svého nejlepšího kamaráda, který mi byl oporou celé dětství a přitom si zachovat profesionální postoj?
Ke všemu se mi do mého neklidného života připlétají další problémy. V márnici leží těla s různě oddělenými částmi těla a kolega si do Chrisova případu přitáhne nevlastního bratra, se kterým jsem v minulosti měla vztah.

Život se od mých sedmnácti let točí kolem zabíjení démonů. Vydělávám si jako lovec démonů, a poslední dobou o své práci pochybuji. Hlavně po tom, co se můj nejlepší kamarád-démon zbláznil a začal zabíjet i nevinné bytosti.
Mám zabít svého nejlepšího kamaráda, který mi byl oporou celé dětství a přitom si zachovat profesionální postoj?
Ke všemu se mi do mého neklidného života připlétají další problémy. V márnici leží těla s různě oddělenými částmi těla a kolega si do Chrisova případu přitáhne nevlastního bratra, se kterým jsem v minulosti měla vztah.

 

Šelma

Matthew Hoardbeast přišel, před dvaceti lety, jako sotva dvacetiletý bohatý mladík do malého, právě vznikajícího městečka na amerických pláních neznámo odkud. Znají ho všichni a nikdo. Žije sám, daleko od ostatních, jen se dvěma černými sluhy. S lidmi promluví sotva pár slov. Vlastní mnohem větší pozemky než potřebují jeho stáda a Indiáni se jemu a jeho území obloukem vyhýbají, stejně jako se on vyhýbá všem ostatním lidem a má k tomu dobrý důvod. Skrývá temné tajemství, které nikdo nesmí znát.
V okolí městečka už dlouhá léta řádí krvelačné zvíře, které se nikomu nepodařilo polapit. Mnozí jsou téměř posedlí jeho lovem. Jenže mnohá zdání mohou klamat. Nic nemusí být tak jak lidé předpokládají.
A hladová šelma se prozatím spokojila se zvířecí krví...
Dokud neochutná jinou...

Temné někdy až hororově laděné historicko-fantasy drama zasazené do kulis druhé poloviny 19. století v USA.

Upozornění: nevhodné pro čtenáře mladší 18 let - obsahuje hrubé násilí, sexuání scény, náročnou psychologii postav

DOKONČENO!

Šíp s jejich jmény

- Fanfiction k seriálu Arrow -

 

Glades je srovnáno se zemí a Oliver se musí vypořádat se všemi okolnostmi, které to přineslo. Jeho mise skončila a s tím skončila i celá mise Bdělého strážce. Oliver Queen se vrací ke svému běžnému životu, ale odejít od toho všeho není tak lehké. Felicity Smoak byla už jednou s mužem v kapuci spojena a zdá se jako nejlepší návnada, jak se Bdělého strážce zbavit. Oliver bude muset ještě jednou nasadit masku Green Arrowa a zachránit někoho, na kom mu záleží.

 

DOKONČENO

Špatné věci s tebou jdou do hrobu.

To co děláme má své následky. O tom se přesvědčí nejeden z nás. Některé hříchy se neodpouštějí.

O to horší je to pro lidi, co mají moc, kterou ztratí.

Nebo peníze, co se rozkutálejí.

Krásu, která uvadne.

A na konci je peklo, co je přijme. Nebo je tu i jiná možnost?

Fantazy z naší doby. Je umístěná do Brna metropole naší Moravy. Hlavní postavou je dívka respektive upírka. Žije svůj život po životě dobrovolně. Rozhodla se a musí se mířit s následky. Podepsala smlouvu a musí ji do puntíku dodržet.

Roly


Špinavé hry

Pokračovanie poviedky Hry.

Táhni k čertu!

.

.- fanfiction na seriál Supernatural -

Candice Davidová nemá žádnou rodinu. Všechny je vyvraždili upíři, když jí bylo osm. Povedlo se jí utéct a seznámila se se svým kamarádem Oliverem, kterého potkal podobný osud. Stali se z nich lovci, na vlastní pěst zabíjí příšery a ženou se za pomstou. Pak ale Oliver zmizí beze stopy a Candice ho musí najít dřív, než bude pozdě. Osud jí do cesty přihraje Sama a Deana Winchestery, lovce s dlouhým seznamem zabitých příšer. Podaří se jí spolknout její hrdost a požádat je o pomoc? A pokud ano, pomůžou jí, když je tak neskutečně drzá a není den, kdy by nemluvila sprostě?

DOKONČENO

Táhni k čertu! - bonus

.- doplňující minisérie k Táhni k čertu! -

- navazuje na konec 1. dílu Tkč! -

Přišla nostalgická nálada, která mě přinutila přemýšlet nad Candice, Oliverem a samozřejmě Winchestery. A jak to tak se mnou bývá, hned jsem vymyslela další příběh. Tentokrát se podívám na zoubek Oliverovi, který v prvním i druhém díle hrál spíše druhé housle, což mě nesmírně mrzí, protože ho mám opravdu moc ráda. Takže tohle je takový malý a s největší pravděpodobností i poslední dodatek k celé sérii Táhni k čertu! Jak se Oliver poznal se svou Lucy?

Táhni k čertu! II

.

.- fanfiction na seriál Supernatural -

- volné pokračování Táhni k čertu! -

Joyce McDee pochází z veliké rodiny lovců. Lov a svou rodinu miluje, ale má to jednu nevýhodu. Rodiče zastávají staré zvyky, že by se do boje proti monstrům neměly pouštět ženy, takže má povoleno jen studovat. Ona je však snílek, takže se rozhodne příkazy rodičů porušit. Lov se jí ale vymkne z rukou a stane se něco hrozného. Její život je okamžitě otočen vzhůru nohama a Joyce je nucena opustit rodinu a postavit se na vlastní nohy. Jak se do toho všeho zapletou Winchesteři a Candice? Nechte se překvapit ;))

DOKONČENO

Tajemná země kouzelníků

Saša a její přátelé se dostali do místa, které vypadá, že se tam zastavil čas. Svět je plný legend a mýtů a oni ho mají zachránit. Pokud mají pomoci, musí získat důvěru lidí a přijmout jejich způsob života. Protože bez podpory zdejších lidí se jim nepovede dostat do míst, kde všechno začalo.

Tajemství a lži

Saša bydlí po smrti své matky se svou tetou a strýcem. Ti ji k její naprosté nelibosti přihlásí na soukromé kolejní gamnázium. Chtějí se jí jen zbavit, nebo to má nějaký jiný důvod?

V nové škole Saša pomalu přichází na to, že věci kolem ní nejsou takové, jak se zdály. S novými přáteli začne odhalovat pravdu. Jaká je pravda o jejích rodičích? Co vlastně stojí poznání pravdy?

Tajemství syna války

Michelle Monnier je naprosto obyčejná studentka historie s jedním jediným problémem – udělat zkoušku ze starověkého Řecka. Její život se naprosto obyčejný do té chvíle, než se její životní peripetie setká s Jeromem. Ten tajemný nafoukaný šašek má totiž své kouzlo.

A přesně v té chvíli se něco změní. Jedno letmé setkání odstartuje sérii podivných událostí, která je zakončena tou nejzvláštnější. A dva prakticky cizí lidé jsou svedeni na cestu, kterou ani jeden z nich nechtěl jít. Na cestu, která má být uzavřením staletého kruhu, který byl přehrazen lidskou pýchou a snahou změnit běh událostí, který je, jak se zdá, neprosto neměnný… A na nich dvou je najít cestu bouří a dobrat se až ke konci, který může znamenat nejen přetrhání vztahů s okolím, ale také naprostý konec.

Tajné lži

Říká se, že svět není černobílý… Je. Pravdou je, že nic není jenom černé nebo bílé, ale všechno existuje v různých stupních šedi. A v tomhle nebarevném světě se musíme naučit žít. Někteří se tu šedou škálu snaží vidět lepší, než ve skutečnosti je a tak se svou naivitou hledají barvy… A bohužel si často myslí, že je vidí, ale vždycky se najde někdo, kdo je krutě vyvede z omylu. Otázkou pak je, jestli to stačilo a přijmou skutečný černobílý svět, nebo se opět bláhově pustí do hledání duhy…

V černobílém světě se ale moc dobře vede lhářům. Právě lži mohou být tím, co vám pomůže přežít - pravdou je, že na úkor těch naivních. Lži vás drží nad vodou a jiné potápí.

Nebyla jsem a nejsem naivní, nehledala jsem a nehledám barevnou duhu, ale často jsem vyváděla a vyvádím lidi z omylu a hlavně jsem byla a jsem lhářka…

Tajomstvá v tieňoch

Je silnejšia, rýchlejšia a má ostrejšie zmysly. No nie je nesmrteľná. V dobe, keď ľudstvo zničilo čo i len maličké náznaky mágie, je veľmi nebezpečné pýtať sa na dôvody,  prečo je iná ako ostatní okolo nej. Zmierená so životom pustovníka Ayana prežíva zo dňa na deň a snaží sa nepútať na seba pozornosť. Hoci s jej schopnosťami je to takmer nemožné.

Jedného dňa však poruší svoje osobné pravidlá a zachráni neznámeho muža. Chvíľka zatmenia zmyslov ju príde draho. A za porušenie zákonov vládnucej vrstvy ľudí sa platí tá najvyššia cena. To je všeobecne panujúca pravda. Dokonca aj Ayana si je toho vedomá. Ale to len dovtedy, kým ju muž, ktorému zachránila život, nepovie svoje skutočné meno a neodvedie ju do bezpečia namiesto toho, aby ju hodil do väzenia, alebo do rúk katovi. Až na tomto mieste sa dozvedá, že možno nie je jediná iná vo svete ľudí, ktorí sú všetci rovnako dokonalí. Kto je v skutočnosti Ayana a aká úloha na ňu čaká? A kto je muž ukrývajúci sa v tieni?

Teen witch

Ellington je velice nadaná kouzelnice. Nerada studuje a moc jí nezajímají pravidla, přesto miluje svou rodinu. Matka jí chce provdat za kozelníka, ale to by znamenalo ztratit svobodu, která se Elli moc líbila. Uteče na Zemi, kde moc kouzelníků nebylo a když spadne na Gabea zjistí, že svět lidí je lepší než si představovala. Jenže netušila, že lidská láska není až tak jednoduchá.

Temný Anděl

Jasmína je sedmnáctiletá dívka, která žije téměř obyčejný život jen se svým otcem a babičkou. Matka jí zemřela, když byla ještě malá. Její rodina se však přeci jen od ostatních odlišuje pár zvláštnostmi. Jako jediní ve městě utkvěle slaví Halloween. I to je jedním z důvodů, ne však ani zdánlivě jediným, proč Jasmína nemá žádné přátele. Lidé v jejím okolí se rodině Antonových vyhýbají už odjakživa, takže se nad tím hrdinka nikterak nepozastavuje. V den Svátku zemřelých se však věci dávají do pohybu a na povrch vyplouvají rodinná tajemství, která její nudný život mění od základu. Nešťastnou náhodou se dozvídá, že její matka byla ve skutečnosti královna upíru a otec čaroděj. Dívka si začíná uvědomovat i svou temnou stránku, kterou v sobě jako poloviční upír má a do toho všeho vstupuje i její kouzelná moc z otcovy strany. Náhle si musí dávat pozor na své myšlenky a emoce, neboť dokáže čarovat pouhou myšlenkou. Její největší trápení však začíná, když se omylem napije své vlastní krve. Nebo to nejhorší teprve přichází? Vyplní se předpověď staré čarodějnice? Co ukrývá malá černá truhlička, která se několik let skrývá za zrcadlem v koupelně? Proč mrtví nejsou mrtví a živí umírají? A proč se o ni z ničeho nic začne zajímat její otravný spolužák, který má ve škole pověst přinejmenším podivína v černém? Jedno je jisté, už nikdy nebude nic jako dřív!

Ten mladík a To dievča.

„Vždy som ho chcela spoznať. Toho mladíka s minulosťou a bez budúcnosti. Nežijúceho ani v prítomnosti, len v tichu zavretých úst, uväzneného v prázdnote jeho mysle. Toho s melancholicky modrými očami a smutným pohľadom padnutých viečok, perami vykrojenými samotnou beznádejou osudu a kútikmi, ktoré úsmev nepoznajú. Toho s dlhými prstami klaviristu a nehou básnika, ktorý s citom vyberá jemné slová zakrývajúce tvrdú pravdu myšlienok, ktoré sa v nich skrývajú. Toho s vlasmi čiernymi ako noc sama, ktorých pramene mu neposlušne odstávajú a tie nepokojné prsty ich vždy len viac rozstrapatia. Toho, ktorý s každým ľahostajným vyfúknutím dymu z cigarety, nechá odísť ďalší kúsok svojej zomierajúcej duše...“

 

 

Teresa

Mladá princezna Teresa je provdána za cizího muže, krále Williama VII. Zprvu se chová odtažitě, nakonec si k němu najde cestu a zjistí, že mít přízeň krále má i své výhody. Po celou dobu bojuje o svůj život, o který usiluje věrný přítel krále, Galen.

Povídka je zakomponovaná do doby středověku.

Tetování na duši

 

Svět kde je magie přirozená, kde její množství ovlivňuje vaše postavení.

Svět, kde pletichy hýbou vším, kde slova jsou mocnější meče.

Svět, kde magie je černější než dehet a chutná po rybím tuku - zanechává pachuť.

V tomhle světě žije Viktorie, lépe řečeno snaží se...

The Big Four: Nestřílej po mně!

Bradavice, jak jste je ještě neviděli... aneb když humor vítězí nad vším ostatním

Rivalita je běžná věc. Čtyřčlenná parta říkající si The Big Four to ví líp než kdokoli jiný. A o to je to horší, když jeden z vás je Zmijozel a jeho protivník Nebelvír... zůstanou všichni čtyři při sobě?

Fanfiction na The Big Four, jak je asi jasné :D Pro ty, kteří nevědí, je to fanouškovská skupina - složená z Jacka Frosta (Legendární parta), Škyťáka (Jak vycvičit draka), Meridy (Rebelka) a Lociky (Na vlásku). Doufám, že se vám bude líbit ;)

The Intricate Ties

Povídka o dívce Jasmine, kterou na oslavě jejích 19. narozenin znásilní její dlouholetý přítel. Vzpamatovává se ze šoku a v nemocnici poznává mladého psychologa Jasona a později jeho bratra a přátele. Celý příběh je o vztazích mladých lidí, které jsou spletitě propleteny.

 

 

 

 


The love story or no?

Henry Föstter, mladý a sebestředný kníže, naproti tomu se dostaneme k příběhu Harriet de Rosebloom - upírce, která... Ne, nebudu vám prozrazovat skoro celý děj. Co se stane, když se pouhá vsuvka příběhu o Harriet proplete s Henryho životem? Řekněme, že toto je příběh života a smrti, příběh Henryho a Harriet...

The LS

Měsíční zář

Miřina bratra Simona unesli Ólfi, démoni z těch nejhorších nočních můr, před nimiž obstojí pouze dva tvorové - zrůdný Abbagor, stvůra obývající katakomby pod Brooklynským mostem, a Niko Leandros. O něm a o jeho bratrovi Kalibanovi se vykládají neuvěřitelné zkazky. Dokonce se říká, že vybili většinu Ólfi žijících na Zemi. Rozhodne se je proto vyhledat. Kdo jiný by jí mohl pomoci? Kal je přeci jedním z nich...

Bestie

Alfa vyhlásil vendetu za jednoho ze svých vlků, který přišel o život při potyčce s dvouhlavým vlkem. Fenrikovu smrt přičetli polovičnímu Ólfi, který byl tou dobou ve skladu také. Aby předešla zbytečným ztrátám, vydává se Maeve najít Kalibana. Její plán je prostý - najít a zabít jeho i všechno, co jí bude stát v cestě. Co když se ale Fenrikova smrt neodehrála tak, jak si Maevina rodina myslí? Byla to opravdu Kalova vina?

The Sound of Music

Susanne Harrisonová je obyčejná dívka, o kterou se ve škole nikdo moc nezajímá. Navíc je tajně zamilovaná do bratra své nejlepší kamarádky. Doufá, že by jí mohlo pomoc, kdyby získala hlavní roli ve školním muzikálu The Sound of Music. Nesměla by jí však překážet královna školy Patricia Andersonová, která je dokonalá po všech stránkách.

The Sound of Music (1965)

Tichý milenec

FF k Bratrstvo černé dýky. Odolávala jsem, neodolala jsem.

John je neduživý němý nalezenec bez přátel, bez rodiny, bez peněz. Má jen své sny - v nich se mění v silného bojovníka, který svými dýkami obratně pobíjí bledé nepřátele...

Když konečně potká ty správné "lidi", pochopí, že jeho sny jsou vzpomínkami. Po proměně se začíná připravovat na vstup do elitní skupiny upířích válečníků - do Bratrstva černé dýky. Z Johna se má stát Tehrror...

A tehdy se setkává s Laylou. Překrásnou Vyvolenou, která má navěky sloužit Stvořitelce...

Tisíc žeriavov

Japonská povera hovorí, že keď poskladáte tisíc papierových žeriavov, máte nárok na želanie, ktoré sa vám potom splní.

Natália by vo svojom živote chcela zmeniť veľa vecí. Valná väčšina však vyžaduje manipuláciou s osudom a návraty v čase. To zrejme nevyrieši ani desať tisíc origami vtáčikov. Preto v skladaní prestala a zmierila sa s tým, že jej život nenaberie správny smer. Rozhodne nie len tak.

Oliver sa nevzdáva. Nie je ten typ. Všetko v jeho živote má jasné kontúry, vie ako budú veci napredovať a vždy je spokojný s výsledkom, ktorý dosiahne. Všetko má pod kontrolou, a to až do chvíle, kedy stretne Natáliu.

Je to kolízia dvoch svetov. Preňho výzva, pre ňu možnosť konečne niečo zmeniť.

Príbeh o veľkých láskach a veľkých stratách. O tom, čo sa stane, keď sa celý váš svet obráti naruby a tiež o tom, že obrátiť ho späť nie je vôbec jednoduché.

Trhni si!

Mia to nikdy neměla lehké. Život ji vychoval po svém a podle toho se teď také chová. S ničím si nedělá servítky a rozhodně ji netíží to, co si o ní ostatní myslí. Je prostě sama sebou.

Její druhou, první opravdovou rodinou je parta dospívajících kluků, kteří ji berou jako malou sestřičku.

I mezi ně se však může vloudit někdo, kdo Mie dokáže pořádně zvednout madle.

Triskelion

Derekův Vlk ví, že by pro ně Stiles byl tím nejlepším druhem, ale podle Dereka je Stiles mladý a především člověk. Když se ale Stiles ztratí a Derek ho musí ochránit, pořadí priorit se zásadně změní... Původně jednorázová povídka, která se poněkud protáhla :) TEEN WOLF, STEREK!


Ukradnúť si šťastie

Zoey po smrti rodičov putovala z jedného domova do druhého, až sa rozhodla, že má toho sťahovania dosť. Utiekla a po prežití niekoľkých nocí na ulici sa dostala do rúk zvláštnemu chlapíkovi. Namiesto toho, aby ju vyhodil zo svojho domu, poskytol jej prístrešie a zaučil ju do tajov svojho umenia - úžasného umu kradnutia. Napriek jej počiatočným protestom nakoniec prikývne na jeho ponuku a behom niekoľkých rokov sa z nej stáva profesionál, ktorý po smrti svojho učiteľa preberá jeho "remeslo". Prežíva na hrane zákona a žije si najlepšie ako vie. Hoci jej život pod nohy kládol samé polená, nezatrpkla a ukrýva sa v nej niekedy možno až príliš mäkké srdce.

Keď raz na svojom prahu nájde opustené mačiatko trasúce sa od zimy, nemá to srdce zbaviť sa ho. Miesto toho si ho zoberie domov a urobí si z nej svojho nového miláčika. Svoju malú Piti si udržuje ako jedinú spoločnosť a nehodlá sa jej vzdať ani potom, čo vyjde najavo, že je leopardím mláďatkom a nie mačkou.

Celé roky sa sami dve starajú jedna o druhú. Jedného dňa Zoey prijme úlohu, ktoré pre ňu bola niečím novým. Namiesto zlodejky sa z nej stane poslíček. Všetko sa však začne kaziť a len o vlások unikne smrti - aj to len vďaka Piti. Keď na úteku z bytu, v ktorom sa radšej nikdy nemala ocitnúť, vrazí na schodoch do podivného chlapíka, považuje to len za náhodu. Lenže potom akoby Thea videla na každom rohu. Kto je a čo od nej chce? A prečo Piti odrazu nevadí túliť sa k cudzincovi?

A čo keď Piti ten leopardí kožuch nemá dvadsaťštyri hodín denne?

Universum

Rasa Talagů, která kdysi opustila Zemi a se po čase vrací na svojí rodnou planet. Její návrat ale provází mnoho problémů, lidé se jich straní, bojí se jich. Rozdíly mezi Talagy a lidmi jsou zřejmé. A to ať se jedná o fyzické, psychické či vědomostní. Všechny napadá je jediná otázka: Jak tohle vlastně dopadne?

Upírem podle tvých představ, lásko

Upír a člověk. Celkem známý pár. Jenže nic není takové, jak se může na první pohled zdát.

Svázaný upír a člověk s neobvyklým tajemstvím, které zmate i ostříleného upíra.

Jaká bude Texie a jaký zase Will? Najdou k sobě cestu i přes překážky?

Zapomeňte na upíry, jaké znáte. Tady poznáte úplně jiné!

Úplnok

Teen Wolf fanfiction. Derek Hale/OC

Sasha sa vracia po dlhých rokoch do Beacon Hills, no nie je to preto, že by chcela, ale preto, že tam mala nevybavené účty. Keď je však späť v meste, na ktoré má tie najhoršie spomienky, zrazu zistí, že nič nie je také, ako si myslela.

Úsměv a Tvář bez výrazu

Když končí sedmákům v Bradavicích relativní období klidu a začíná budoucnost, do které každý z nich vkročí sám, odehrávají se ve vznešené koleji Salazara ze Zmijozelu malá dramata, která by mohla změnit výsledek války. Draco Malfoy, který si svoji budoucnost už dávno zvolil, chce dosáhnout jedné věci - chce, aby se na něj usmála Hermiona Grangerová.

Povídka má prolog, dvacet dva kapitol a epilog.

Zmijozelské sedmáky najdete TADY

Ukázka z Úsměvu:

„Přemýšlela jsi někdy nad dohodnutým sňatkem?“ zeptal jsem se jí. Než mi odpověděla, pohodlně se na mně uvelebila a pak zakroutila hlavou.

„Já jsem nikdy nepřemýšlel nad sňatkem z lásky,“ připustil jsem. Pohladila mě po hrudi.

„To je smutné,“ řekla tichým hlasem.

„Není, Grangerová,“ povzdechl jsem si. Proč to nechápala? „Mně přijde smutný brát se z lásky, protože láska odezní. Ale když máš dohodnutý sňatek, tak výhody z něj odezní jen málokdy,“ vysvětloval jsem jí trpělivě.

Chvíli mi neodpovídala, ale pak se přeci jen ozvala: „Aha.“ což v překladu znamenalo něco jako “Nebudu se hádat, ty cynický pitomče.”


 

Pokračování Úsměvu, které probíhá o šest let později.
Draco Malfoyi zachránil Hermionu, když to potřebovala, protože mu ani po šesti letech nepřestala být nelhostejná. Nebude mu ale ukradená, když zjistí kolik se toho u ní změnilo? Ostatně šest let znamenalo i pro něj mnoho...

Obrázky:

Vedoucí mladé generace Řádu

Rada tří

Malfoyovi

Nottovi

Ukázka z Tváře:

Vyhrnula jsem si tričko až k podprsence a tak se mi naskytl výhled na dlouhou nápadnou jizvu táhnoucí se po mém těle. Začínala mi v levém podpaždí a táhla se přes hruď až na začátek pravého stehna.

Vždycky, když jsem tu jizvu viděla, chtělo se mi zvracet. Znovu a znovu. Cítila jsem stejné ponížení, jako když jsem ji viděla poprvé. Cítila jsem bolest, jako když mi ji dělali. Z očí se mi draly slzy, jako když jsem si uvědomila, že ta nezmizí. Připadala jsem si zničená. Nedokonalá. Poskvrněná.

Ta jizva mi připomínala, jak neschopná dovedu být. Připomínala mi, jak jsou naši nepřátelé krutí. Ale také jsem díky ní věděla, že já budu bojovat, dokud nezdechnu. Budu bojovat a buďto vyhraju, nebo zemřu.

Budu bojovat za naději a pro ni také udělám úplně všechno.

Spustila jsem tričko zase dolů, nechtěla jsem se už dívat. Nepotřebovala jsem to vidět. Nepotřebovala jsem se vidět.

 

VŘELE VÁM DOPORUČUJI PŘEČÍST SI SONGFIC STRONG ENOUGH, KTERÝ NAPSALA TWILLY A JE INSPIROVANÝ PADESÁTOU KAPITOLOU TVÁŘE, najdete ho TADY.

Už nikdy nebudu mluvit sprostě

FF k Twilight, ale taky trošku k realitě (jak poznamenala Astrid). Kristen po hádce s Robertem utíká do malého zapadákova v Kanadě. Měla by si rozmyslet, co dál, a zároveň dát na totéž čas Robertovi. Ovšem ukáže se, že zapadákov není tak poklidný a neobydlený, jak se zdál...

V medvědím objetí

Yuri miluje rezervaci, v níž žije. Je tam tolik skvělých věcí! Ryby, lesní plody, husté lesy i březové hájky, kopce, z nichž se dají skvěle válet sudy a hlavně rybníky plné... Žab!

A Yuri žáby zbožňuje! Ne k jídlu! Baví ho cvrnkat je do vody! Líbí se mu jak letí vzduchem a žbluňkají...

Jenže pak narazí na největší žábu na světě!

A Yuriho medvědí srdéčko plesá...

Ale není žába jako žába!

Anna je spisovatelka, která potřebuje k psaní klidné tiché místo, kde bude moci všechnu svou pozornost věnovat svým postavám!

Jenže jak má mít tolik potřebný klid, když jí je neustále v patách podivný medvěd, který musí nějak odčinit to, že si ji spletl s žábou.

Dost na tom, že po ní háže vilné pohledy!

Jeden by si myslel, že to snad ani není medvěd...

A Anna má najednou pocit, že to asi nebude tak daleko od pravdy.

V mých žilách

.

.Říká si Cassie, ale moc dobře ví, že se tak ve skutečnosti nejmenuje. Před osmi lety měla autonehodu a od té doby si nepamatuje vůbec nic. Neví, kdo je, odkud je anebo jestli má nějakou rodinu. Díky její amnézii byla naverbována tajnou vládní organizací a stala se jejich agentem – vládním „uklízečem“. Po čase však zjistí, že ve skutečnosti nezabíjí hrozby pro Ameriku, ale obyčejné lidi, jejichž smrt si někdo zaplatil. Dá se ale zmizet z organizace, která klidně zabije vlastního agenta, když se stane neposlušným? Dokáže Cassie mezi svými kolegy najít člověka, který jí pomůže nebo dokonce bude chtít utéct s ní? Je možné po osmi letech bez vzpomínek zjistit, kdo vlastně je? Cassie se snaží na všechny tyto otázky najít odpověď. Do té doby ale musí nadále zabíjet cíle, které jí její chladnokrevná šéfka zadá.

DOKONČENO

V Naději

Tove dostala dar, o který tak moc nestála. Žije ve světě, kde schopnost počít a porodit dítě už dávno není samozřejmá. Tenhle fakt změnil úplně všechno. Zmizelo tradiční pojetí rodiny, nikdo přesně neví, jaký smysl má pracovat, snít, toužit... Přesto... Tove sní i touží. Jen neví, po čem přesně.

V pasti

Už jste někdy přemýšleli, co se děje s člověkem v kómatu? Danielle je už od dětství snílek a po smrti svého otce, který byl zároveň jejím nejlepším přítelem, ji už nezajímá nic jiného než svět fantazie. Ale co se stane, když ji srazí auto a ona upadne do kómatu? Ják zvládne žít ve světě, který je dokonalý jen zdánlivě?

V srdci tigra

V srdci tigra

 

Brax je posledný svojho druhu - alebo v to aspoň dúfa. Ako človek meniaci sa na bieleho tigra má o zábavu postarané. Rodová línia bielych dlakov vymiera a on to veľmi dobre vie. Osamelé storočia strávil utekaním pred lovcami, ktorí by si radi zavesili jeho hlavu nad krb a ukradli mu vzácnu knihu starých legiend, ktorá by sa v nesprávnych rukách mohla stať nebezpečnou zbraňou. Ukrytý v malom, večne zasneženom mestečku dúfa, že nájde útočisko aspoň na chvíľu. Bohužiaľ sa mu nedarí dodržiavať staré zásady, ktoré ho také roky držali ďalej od pazúrov nenásytných lovcov a ľudí okolo neho dokázali udržať v bezpečí. Jeho malý sused Chris nepozná význam slova nie a onedlho sa ukáže, že možno nie je jedinou príšerkou, ktorej z času na čas dokáže narásť biely kožuch. Dokáže prijať pomoc od záhadnej študentky Phoebe a konečne sa tak postaví čelom minulosti, alebo bude utekať tak, ako po mnohé roky predtým?

V zajetí

 

Devatenáctiletý Aiden je úplně normální kluk, než do jeho života vstoupí něco, co nemohl předpokládat. A od té chvíle už nic nebude jako dřív.

Jaké to je, když vás někdo uvrhne do pekla? Když se váš život zhroutí… A doslova se ocitne v rukách někoho jiného?

Jaké je být trestán za něco, co není vaše vina? Ocitnout se v něčích spárech a záviset na jeho rozhodnutí?

V jediném mrknutí oka přijít o všechno...


15 - 18+, mladším 15 let nedoporučuji - obsahuje psychické týrání

«   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   »

>