Další odkazy

Nenechte si ujít!

Zkáza z nebes

Snoubení tmou - Leona Škodová

Hříšníci - Marie A. Gregorová (ambra)

Facebook

Kdo sem chodí?

Flag Counter

Černý dým

 

Černý dým

»Věžněm sám v sobě«

Nick Sorensen nemá tušení, čeho je součástí. Osudové setkání uprostřed hor otevřelo bránu jeho prokletí a stal se zajatcem sil, které stojí mimo tento svět. Černý kouř a neodbytná touha od té doby ovládají jeho vědomí, jeho úsudek i jeho zorné pole jako temný stín. Nickovým základním instinktem je bezohledně si brát, co mu nepatří, ničit životy nevinných lidí; jeho jedinou zbraní jsou jeho dlaně obdařené nadpřirozenou silou. Sám před sebou nemá úniku, sám pro sebe přitom nemá vysvětlení k ničemu z toho, co ho ovládá. Černý kouř se přitom občas mění v zářivě bílou oslnivou mlhu a černé přízraky, které vídá, v bílé tváře.

Jeho jediným opěrným bodem je Sheyla, vědma a čarodějka, která vidí o něco více než obyčejní lidé. Právě ona mu pomáhá vyhrát sám nad sebou, v rámci omezených možností, které mají, a za cenu, která je větší, než by většina lidí byla ochotna zaplatit.

Křehká rovnováha Nickova světa se rozkolísá, když se v jeho životě objeví odhodlaná Susanna Delarosa a dvojice mužů – Carson Dye a Edwin Eastman. Nick se přesvědčí, že jeho síly ani jeho odhodlání nejsou nevyčerpatelné; dokonce i on, navzdory všemu, stále zůstává člověkem. Světské síly se protnou s nadpozemskými stejně jako životy postav, z nichž ani jedna nedokáže odhadnout, k jakému konci je události dovedou.

Kapitoly

>